Veckoauktion den 13 april 2004

  • Sortera efter

  • 1580 Matta
    orientalisk, Ghom Figural 195x130
    UTGICK

    13 april kl 16:00
  • 1293 Matta
    orientalisk, Ghom, Semiantik, 216x136
    Såld: 2.800 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1439 Matta
    orientalisk, Kerman, 397x298
    Såld: 5.000 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1237 Matta
    orientalisk, Keshan, 202x356
    Såld: 1.800 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1438 Matta
    orientalisk, Keshan, 249x343
    Såld: 5.400 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1399 Matta
    Såld: 500 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1238 Matta
    orientalisk, Nadjafabad, 250x345
    Såld: 2.300 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1530 Matta
    orientalisk, Old Täbriz, c.a 220x320 (skador)
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1329 Matta
    orientalisk, Pakistan, c:a 140x200
    Såld: 650 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1047 Matta
    orientalisk, Pakistan, c:a 170x240
    Såld: 650 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1562 Matta
    orientalisk, Pakistan, c:a 200x300
    Såld: 900 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1442 Matta
    orientalisk, Sarough Semi-Antik, 225x155
    Såld: 2.600 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1462 Vas
    E Dahlskog, H.49, (sk)
    Såld: 100 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1120 Vas
    Flygsfors, Kedelv, H.27
    Såld: 650 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1465 Vas
    Gustafsberg studio, stig L, H.15
    Såld: 550 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1163 Vas
    Gustafsberg, Studio, H.12, (nagg)
    Såld: 950 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1283 Vas
    Kina, Ming, H.15
    Såld: 1.200 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1479 Vas
    Nuttajärvi Oiva Toikka, H.17
    Såld: 450 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1474 Vas
    Roayl Doulton, (sk), H,15
    Såld: 100 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1273 Vas
    Rörstrand, H.32
    Såld: 350 kr

    Såldes den 13 april 2004
  • 1464 Vas
    Rörstrand, Stålhane, H.22
    Såld: 400 kr

    Såldes den 13 april 2004

Ladda ner broschyr